AGROTURYSTYKA

Nazwa:Gospodarstwo Agroturystyczne „Bacówka u Harnasia”
Adres:34 – 210 Zembrzyce Marcówka 84
E-mail:izasala23@vp.pl
Nr telefonu:, 797 795 741
Strona www:
Krótka informacja o działalności:Bacówka została zbudowana w 1882 r. znajduje się we wsi Marcówka w gminie Zembrzyce, położona pod szczytem góry Chełm (603 m . n p. m).Teren na którym się znajduje przylega do kilkuset hektarowego kompleksu leśnego. Okolica sprzyja pieszym wędrówką i spacerom po lesie. Roztacza się stąd widok na królową Beskidów – Babią Góre (1725 m. n. p. m.) pasmo Jałowieckie, Policę, Kiczore i Pilsko. W Bacówce zwrócono uwagę na zachowanie równowagi między nowoczesnością a tradycją.Znajduje się tam dwie łazienki: jedna na dole z prysznicem i osobną ubikacją, a druga na górze.Na dole jest izba do spania z kuchnią w której jest zabytkowy piec chlebowy opalany drewnem, wciąż działający.Po drugiej stronie sieni (holu) znajdują się izba o wystroju myśliwskim (salon) z kominkiem i antresolą na, której można spać. Na górze znajduje się bardzo duża i wygodna sypialnia z widokiem na kompleks leśny. Wszystkie pomieszczenia są utrzymane w dziewiętnastowiecznym wystroju i klimacie .

AGROTURYSTYKA

Nazwa:Agroturystyka Halina Ziomek
Adres:34-210 Zembrzyce Śleszowice 188
E-mail:ziomek-halina@wp.pl
Nr telefonu:33 874 62 88, 512 289 513
Strona www:https://meteor-turystyka.pl/ziomek,sleszowice.html
Krótka informacja o działalności:Pokoje 2 i 3-osobowe wraz z kuchnią i łazienką tworzą samodzielną kondygnację. Do dyspozycji gości ponadto świetlica. Na terenie obiektu parking, możliwość grillowania, miejsce na ognisko. Gospodarstwo posiada certyfikat Małopolskiego Stowarzyszenia Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Akademii Rolniczej w Krakowie. Obiekt otrzymał również nagrodę Urkunde oraz Znak Promocyjny Łączy nas Babia Góra. Laureat 3 miejsca powiatowego konkursu Turystyka i Rekreacja w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne.

LOKALNI PRZEDSIĘBIORCY

Nazwa:STOL–HAND Józef Krzak
Adres:34-210 Zembrzyce Śleszowice 76
E-mail:stolhand@poczta.onet.pl
Nr telefonu:, 604 715 282
Strona www:http://www.sankizdrewna.eu
Krótka informacja o działalności:Firma STOL-HAND działa na rynku od 1962 roku. Jest producentem stolarskich i tokarskich wyrobów z drewna o profilu dziecięcym: Sanki w trzech wersjach, zabawki współczesne i regionalne oraz produkcja dodatkowa, kwietniki ogrodowe. Ponad 50- letni praktyka i doświadczenie zapewniają wysoką jakość produkcji, która potrafi sprostać oczekiwaniom każdego klienta. Wyroby spełniają standardowe wymogi norm europejskich, są bezpieczne i estetyczne w użyciu.

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY

Nazwa:Ośrodek Wypoczynkowo Rekolekcyjny TotusTuus
Adres:34-210 Zembrzyce 503
E-mail:recepcja@totus-tuus.com.pl
Nr telefonu:33 874 41 86, 734 165 929
Strona www:http://www.totus-tuus.com.pl
Krótka informacja o działalności:Ośrodek wypoczynkowo rekolekcyjny TotusTuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach szczególnie sprzyja kontemplacji, wyciszeniu oraz wypoczynkowi. Pomogą w tym komfortowe warunki zakwaterowania, smaczne jedzenie, miła obsługa i bliskość natury. Obiekt składa się z trzech zespołów budynków, z których każdy zwany jest „Polaną”. Całość usytuowana jest na 14-hektarowej ogrodzonej posesji malowniczo położonej wśród lasów, z potokiem. Ośrodek może przyjąć około 250 gości. Do ich dyspozycji jest kaplica, pięć klimatyzowanych sal konferencyjnych, z których największa może pomieścić 250 osób, boiska sportowe, alejki spacerowe.

STOWARZYSZENIE

Nazwa:Stowarzyszenie Nasza Wieś Śleszowice
Adres:34-210 Zembrzyce Śleszowice 45
E-mail:ziomek-halina@wp.pl
Nr telefonu:, 512 289 513
Strona www:
Krótka informacja o działalności:Celem stowarzyszenia jest działalność poprzez wszystkie możliwe dopuszczone prawem metody na rzecz rozwoju wsi Śleszowice. 1. Aktywizowanie I integrowanie środowiska lokalnego. 2. Wspieranie zrównoważonego rozwoju sołectwa. 3. Wspieranie rozwoju kulturalnego, sportowego I oświatowego. 4. Organizację wypoczynku dzieci I młodzieży. 5. Wspieranie rozwoju infrastruktury rolniczej, pozarolniczej I wiejskiej. 6. Ochronę dziedzictwa kulturowego. 7. Podejmowanie różnorodnych działań na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców wsi. 8. Pozyskiwanie środków na działalność z dostępnych funduszy pomocowych.